Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Avrupa Parlamentosu’nun 2022 Türkiye Raporu’na tepki gösterdi

Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda kabul edilen 2022 Türkiye Raporu’na tepki gösteren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “AP’nin 2022 Türkiye Raporu’nun bazı marjinal görüşlerin etkisiyle tek taraflı ve Türkiye gerçeklerinden uzak hazırlandığı açıktır. daireler.”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda yapılan oylamada oy çokluğuyla kabul edilen 2022 Türkiye Raporu’na tepki gösterdi. Tunç, paylaşımında, “Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu’nda 13 Eylül 2023 tarihinde yapılan oylamada 2022 Türkiye Raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Bu raporun tek taraflı hazırlandığı, uzak görüşlü olduğu açıktır. Söz konusu rapor, “Türkiye’deki mevcut reform çabalarını, insan hakları ve hukukun üstünlüğü alanındaki gelişmeleri göz ardı eden, gerçeklerden uzak bir rapordur.” Objektif olmak, bilgiye dayanmamak, haksızlık, asılsız ve yanılsamalarla doludur. Bu raporun Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki olumlu gündeme katkı sağlamadığı açıktır.”

Tunç’un yazısının devamı şöyle:

“Türkiye, bir yandan Cumhurbaşkanımızın liderliğinde adil ve hakkaniyetli dış politikasıyla dünya barışı için çalışırken, diğer yandan bu alanda reform kararlılığından bugüne kadar taviz vermemiştir ve bundan sonra da asla taviz vermeyecektir. Hukukun ve yargının kendi halkımızın iyiliği için var olduğunu bu vesileyle insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne olan sarsılmaz inancımızla, dün olduğu gibi bugün de yolumuza güçlü bir şekilde devam edeceğimizi bilmenizi isteriz. Hukukun üstünlüğü.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu